Як зареєструвати торгову марку в Україні: короткий лікбез

Вам потрібно зареєструвати торгову марку? Це не так складно, просто варто дізнатися, що за чим треба робити.

Процедура проведення реєстрації торгової марки регулюється законом України «Про охорону прав на знак для товарів і послуг», а також іншими нормативними документами України. Державною реєстрацією торгових марок в Україні займається Український інститут промислової власності (Укрпатент).

Термін реєстрації торгової марки складає в середньому від 16 до 19 місяців. Можна пришвидшити цей процес до 4-5 місяців, сплативши певну суму збору.

Необхідні для реєстрації торгової марки документи:

1. Зображення торгової марки;
 2. Дані про заявника(ів):
- П. І. Б., адреса(и) для фізичної особи;
- Найменування, юридична адреса, код ОКПО для підприємства;
3. Для юридичної особи - довіреність, підписана заявником та скріплена печаткою ;
4. Повний перелік товарів і послуг, для яких реєструється товарний знак.

Протягом двох місяців з моменту подачі заявки необхідно сплатити державний збір. У разі несплати заявка відхиляється, також сплачені кошти не повертаються у разі відмови заявника від реєстрації.

Зареєструвати торгову марку ви можете як фізична або як юридична особа. Перед реєстрацією потрібно визначитися, для яких товарів чи послуг буде використовуватися ця торгова марка.

Щоб розпочати процедуру реєстрації, вам потрібно написати відповідну заяву (зразок вам нададуть) і подати її в Укрпатент. Подана заявка проходить два етапи експертизи: формальну і кваліфікаційну. На першому перевіряється відповідність поданої заяви формальним вимогам (це, зокрема, схожість або тотожність з іншими існуючими торговими марками). Другий етап включає в себе перевірку відповідності абсолютним та відносним критеріям охороноздатності, що визначені законом.

Якщо результат експертизи позитивний, відомство виносить рішення про реєстрацію торгової марки. Заявник отримує відповідне повідомлення і після цього протягом 3-х місяців повинен сплатити державний збір за публікацію відомостей про реєстрацію ТМ і мито за видачу свідоцтва.

Щоб отримати свідоцтво про реєстрацію торгової марки, потрібно відправити в Укпатент оригінали документів про здійснення платежу.

Свідоцтво діє протягом 10 років від дати подання заяви.

Зареєстрована торгова марка дає виключне право на її використання. Варто наголосити, що така реєстрація - один із надійних способів захисту від недобросовісної конкуренції.

Допомогу при реєстрації торгової марки надасть професійний адвокат Туз Святослав Олександрович.

Ми пропонуємо вам високу якість послуг за оптимально низькими цінами.

За деталями звертайтесь за вказаним номером телефону.