Як здійснюється реєстрація фізичної особи підприємця? Покрокова інструкція

Для того, щоб розпочати власний бізнес, потрібно не лише мати ідею і можливості для її реалізації, а й організувати все у юридичній площині.

Реєстрація фізичної особи підприємця (ФОП) - один із найпростіших способів розпочати власний бізнес.

Державна реєстрація ФОП в Україні регулюється різноманітними законодавчими актами:
1. Цивільний кодекс України;
2. Господарський кодекс України;
3. Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

Також Міністерством юстиції України затверджено Форму 10 - заявку для реєстрації підприємця, яку нескладно заповнити. У ній ви маєте вказати ПІБ, місце проживання, свій ідентифікаційний код, види діяльності (згідно із КВЕД-2010) та контакти. Після подання заяви держреєстрація переглядає її протягом 24 годин.

Для реєстрації ФОП потрібно подати такі документи:

1. Паспорт громадянина України та ідентифікаційний код платника податків;
2. Заяву про державну реєстрацію фізичної особи підприємця;
3. Заява про обрання фізичною особою спрощеної системи оподаткування чи добровільну реєстрацію як платника податків;
4. Нотаріально затверджену згоду батьків, якщо особа досягла 16 років та бажає займатись підприємницькою діяльністю, проте не має повної цивільної дієздатності.

Документи також може подати уповноважений представник, який має нотаріально завірену довіреність із переліком повноважень та паспорт.

Для того, щоб зареєструватися підприємцем, потрібно вибрати види діяльності, тобто КВЕДи, які затверджені Державною фіскальною службою України.

Крім того, треба визначитися з групою оподаткування, на якій буде перебувати підприємець. Таких груп існує два види: загальна і спрощена системи.

Якщо ви обрали загальну систему оподаткування, то КВЕДи не відіграють важливої ролі, тобто потрібно вказати декілька видів і можна займатися різнимим видами діяльності. А, якщо плануєте перебувати на спрощеній системі, потрібно конкретно підібрати КВЕДи за діяльністю, якою ви будете займатися, адже така система діє лише в межах КВЕДів, які ви обрали під час реєстрації (в майбутньому їх можна змінити).

При обранні спрощеної системи оподаткування потрібно визначитись із групою, на якій ви будете перебувати, їх є чотири. Перша, друга і третя група може бути обрана будь-яким підприємцем, а четверта призначається лише для сільськогосподарських підприємств.

Здійснювати підприємницьку діяльність ви можете почати з моменту внесення відомостей у державний реєстр.

Якісну допомогу при реєстрації фізичної особи підприємцем вам надасть адвокат Туз Святослав Олександрович.

На ринку юридичних послуг наша компанія працює понад 8 років, тому ми гарантуємо вам професійні послуги за вигідними цінами.

Для оформлення співпраці або консультації звертайтесь по вказаному телефону.